grzegorz grunwald koncerty klubowe

ROOSTER

ROOSTER to skład istniejący od 2009 roku, którego muzyczny wyraz charakteryzują najlepiej terminy: blues i rock. To właśnie na styku tych gatunków odnaleźć można stylistyczne oblicze zespołu, w którego skład wchodzą muzycy z bogatym doświadczeniem scenicznym i studyjnym.

Wśród osób znających naszą twórczość usłyszeć można jednak opinie, że w jej warstwie muzycznej pobrzmiewają jazzujące nuty, a tekstom nie sposób odmówić poetyckich akcentów kojarzonych zwykle ze środowiskiem tzw. „poezji śpiewanej”, ale także dyskretnego „przymrużenia oka”. Cieszy nas różnorodność komentarzy, pamiętamy o tym, że co odbiorca to opinia i zależy nam na tym, żeby dotrzeć do jak najliczniejszego ich grona.
Muzyka, którą tworzymy jest owocem naszych poszukiwań, ale też naturalną konsekwencją wpływów i inspiracji, którym podlegaliśmy kiedyś, i którym nadal podlegamy. Niewątpliwie tym pierwszym, najjaśniejszym drogowskazem na naszej drodze jest muzyka lat 60-tych, a może należałoby powiedzieć – rewolucja muzyczna lat 60-tych – niczym nieskrępowana twórczość, bogactwo form, a jednocześnie szczerość i prostota przekazu „ubranego” w naturalne, gitarowe brzmienia. Skład naszego zespołu to klasyczne trio: perkusja + bas + gitara/śpiew, co w dużym stopniu definiuje tak muzyczny język, jakim się posługujemy, jak i sposób wypowiedzi.
Każdy z nas ma za sobą długą muzyczną drogę i pewnie nie sposób wspomnieć o wszystkich inspiracjach – pozostańmy więc przy tej najważniejszej – tym bardziej, że to jej echa najwyraźniej w naszej twórczości słychać. Nasz dorobek artystyczny to debiutancka płyta „Prosty Plan” z 2011 roku oraz druga „Heavy Blues”, która ujrzała światło dzienne 01.08.2014. Obydwie płyty wydane zostały nieoficjalnie, przy użyciu wyłącznie własnych sił i środków.

Skład zespołu:
GRZEGORZ GRUNWALD – gitary, śpiew
ANDRZEJ „OŁTARZ” WOLAK – bas
ANDRZEJ „HINDUS” EICHHORN – perkusja

Zapraszamy na strony internetowe:

www.rooster.opole.pl
www.facebook.com/rooster.band.1

Kontakt:
Grzegorz Grunwald
e-mail: mojoman@interia.pl
tel. : 603 673 649

Zobacz Video